חיים טדגי - קורות חייו
נווט למעלה
קורות חייו
 
 
חיים,יליד  1943 נולד במרוקו נשוי לאליס ואב לשישה .עוסק באומנות כבר קרוב ל 35 שנה , כמדריך,מורה ומנהל. מייסד המרכז לאומנות באופקים.בוגר המכללה לאומנות חזותית באר שבע,למד קרמיקה ,פיסול וציור באקדמיה לאומנות "בצלאל' בירושלים.
חיים החל את עבודתו האומנותית בהוראת תלמידים בבתי הספר ובשכונות.בשיתוף המועצה המקומית הקים את המרכז לאומנות באופקים, שם טעמו ילדים נוער ומבוגרים את טעמה של האומנות ולמדו ליצור בהשראתו .חיים הינו אמן רב תחומי שהגיע לעשייה אומנותית על רקע מיומנות בהנדסת מכונות ,מסגרות ונגרות,המאפשרת לו נגיעה בונה ושליטה טובה בכל חומר מצוי.
 
חיים ז"ל  היה מעורב בקהילת האמנים בנגב ובארץ, אמן בכיר בסביבה וביישוב,ויועץ לרשות המוניציפאלית בכל ענייני האומנות ביישוב. עד כה הציג חיים 30 תערוכות יחיד ברחבי הארץ ,40 תערוכות קבוצתיות ושתי השתתפויות בינלאומיות,חבר אגודת הקרמיקאים הוענקו לו מדליה ותעודה מעת האגודה לאומנות ועיצוב,אנגליה.
 יצירותיו של חיים טדגי מעטרות את כיכרות  העיר  ומופזרות ברחבי העיר.  אחד הדברים שהנחו את חיים טדגי ושימשו נר לרגליו הוא האמונה כי כל אחד יכול להצליח. האומנות בשבילו היתה דרך חיים  והאמין שהלמידה הטובה ביותר היא היצירה, את ההרמוניה בין החומרים השונים לומדים דרך הידיים.
חיים טדגי נפטר בשנת 2008 והותיר אחריו עשייה אומנותית מרשימה. חיים טדגי הינו  גיבור מקומי, אי אפשר לעבור באופקים מבלי לשים לב לפסליו.טדגי הוא פסל בקנה מידה בינלאומי,אשר הקדיש את  חייו ליצירת עבודות פיסול בעיר,כחלק בלתי נפרד מתפיסת עולמו.פסליו ממלאים את רחובות אופקים ,פסלים רבגוניים עם השפעות מרוקאיות מפיחים רוח מזרחית בתוככי העיר הדרומית.