אופקים - השירות הפסיכולוגי
נווט למעלה
כניסה
Article_9017_Pic_6.jpg
שירות פסיכולוגי חינוכי אופקים
 
השירות הפסיכולוגי החינוכי (שפ"ח) הינו חלק ממינהל החינוך העירוני וממערכת השירות הפסיכולוגי הייעוצי (שפ"י). הוא מונה צוות המורכב מ-9 פסיכולוגים, קלינאית תקשורת, מזכירה ומנוהל ע"י קלאודיו גלזר.
השפ"ח מעניק סל שירותים פסיכולוגיים לבתי הספר והגנים בעיר.
עבודתו של הפסיכולוג החינוכי כוללת יעוץ והדרכה לצוותים החינוכיים, הדרכות הורים, טיפולים פרטניים לילדים, ביצוע הערכות ואיתור ילדים הזקוקים להתייחסות טיפולית מיוחדת.
 
כל הפסיכולוגים הינם בעלי תואר שני בפסיכולוגיה ועובדים באישור משרד הבריאות. התחנה באופקים מוכרת על ידי משרד הבריאות להתמחות בפסיכולוגיה חינוכית ומקיימת מערך שוטף של הכשרות והדרכות.
הפסיכולוגים החינוכיים פרוסים במוסדות החינוך, כך שכל פסיכולוג אחראי על מספר מסגרות: בתי ספר וגני ילדים. ממש בימים אלה, עומד להתרחב צוות הפסיכולוגים במטרה ליישום את העיקרון "פסיכולוג לכל גן"- לראשונה תהיה נוכחות של פסיכולוגים גם בגני הילדים הטרום חובה.
 
השפ"ח נותן מענה טיפולי לילדי אופקים גם במצבי חירום, לחץ ומשבר. צוות השפ"ח עבר הכשרה מיוחדת על מנת לתת תשובות בזמן אמת על פי המודלים הטיפוליים המתקדמים ביותר. בנוסף לעבודה השוטפת, שפ"ח אופקים מפעיל פרויקטים ייחודיים במימון עיריית אופקים ובשיתוף גורמי חוץ, המספקים מענה נוסף לצרכים הרגשיים של ילדי אופקים:
·         תוכנית "חדרי שלווה"- בשיתוף ג'וינט ישראל עמותת אשלים.
·         תכנית "מרבדים" – בשיתוף התכנית הלאומית לטיפול בילדים ובני נוער בסיכון, קרן רש"י העמותה לתפנית בחינוך וג'וינט ישראל עמותת אשלים.    
כמו כן, ביוזמת ראש העיר, לאחר אירועי החירום של הקיץ האחרון, נוצר קשר עם עמותת נט"ל על מנת לספק טיפול פסיכולוגי לכל ילד הנמצא במצב חרדה על רקע אירועים אלה.
 
ניתן לפנות אלינו טלפונית בימים א'- ה' בין השעות 8:00-16:00 בטלפון 08-9960572 לשלוח אלינו פקס לטלפון        08-9960725
 
יצירת קשר באמצעות הדואר האלקטרוני: shapah.ofaqim@gmail.com 
  
חפשו אותנו גם בפייסבוק  Article_9017_Pic_6.jpg